تبلیغات
به بیمه رازی نمایندگی بیمه رازی خوش آمدید - بیمه مهندسی
شرکت بیمه رازی
نمایندگی امین صفرزاده کد 210147
صدوربیمه نامه های اتومبیل / حریق / مهندسی/ مسئولیت/ باربری و AXA .....
بیمه ارزان قیمت موتور سیکلت و بیمه بدنه اتومبیل با کارشناسی در محل مورد نظر شما، حق بیمه به صورت اقساط دریافت می شود.
صدور بیمه نامه AXA برای مسافران عازم به خارج از کشور .
خدمات ویژه برای پزشکان و صدور بیمه نامه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیرا پزشکان در محل مطب یا بیمارستان و انواع بیمه نامه برای پزشکان و پیراپزشکان محترم
ارائه هرگونه مشاوره بیمه ای به صورت رایگان صورت می پذیرد.
بیمه نامه شما در اسرع وقت صادر و در محل شما تحویل داده می شود.
برای انجام امور بیمه ای خود با ما تماس بگیرید.
تلفن: 66020408 - تلفکس: 66057859 - تلفن همراه: 09125013904
ایمیل ما : bimerazi210147 [at] yahoo . comبیمه مهندسی

در دهه های پیشین ، صنعت ساختمان سازی در كنار بسیاری از رشته های دیگر اقتصاد ، شاهد پیشرفت های فنون مهندسی بوده ودر حال بهینه سازی دائمی قرار داشته است.

بهر حال با گسترده شدن حجم فعالیت های پیمانكاری و نیز دقت فراوان در محاسبه مبلغ مناقصه پیمان ها معمولا جای كافی برای جبران خسارت باقی نمی ماند.

این مساله پیمانكاران را بر آن داشت تا در جستجوی راهی باشند كه خودرا در مقابل خسارات ناگهانی و غیر قابل پیش بینی ، مورد حمایت قرار دهند. بدین ترتیب بود كه راه برای توسعه بیمه تمام خطر پیمانكاری و به تبع آن كلیه رشته های بیمه مهندسی هموار گردید.در ایران نیز از حدود 35 سال پیش به كمك یكی از شركت های آلمانی به نام "مونیخ ری" بیمه های مهندسی تاسیس گردید و هم اكنون نیز بیمه نامه های رایج در این رشته ترجمه بیمه نامه های استاندارد شركت مذكور می باشد.

بیمه نامه های مهندسی به شاخه های مختلفی تقسیم می شوند :  

1.      بیمه تمام خطر پیمانكاری                           

2.      بیمه تمام خطر نصب                                     

3.      بیمه شكست ماشین آلات                   

4.      بیمه ماشین آلات پیمانكاری                  

5.      بیمه سازه های تكمیل شده                          

در ایران بیمه های مهندسی با ارائه یك طرح تامین جامع و مكفی در مقابل آسیب و زیانهای وارده به كار مورد بیمه (درحال اجرا) ،تجهیزات و واحد های تولیدی ، ساختمانی ویا ماشین آلات كارگاهی همچنین خسارت های مالی یا صدمات جسمی وارد به اشخاص ثالث ، اجرا می گردد.

بیمه نامه مهندسی یك پوشش تمام خطر – غیر از مواری كه استثنا شده باشد –  را در برمی گیرد و به تعبیر كلی هر گونه زیان یا خسارت ناگهانی و غیر قابل پیش بینی كه در طول مدت بیمه به اموال مورد بیمه وارد آید جبران می شود.

1.      بیمه نامه تمام خطر پیمانكاری :

این نوع بیمه متداولترین رشته بیمه مهندسی می باشد كه به موجب آن كلیه خساراتی كه در تمام طول زمان احداث پروژه ممكن است به موضوع پروژه ، ماشین الات و تجهیزات در پروژه و یا صدمات جانی و مالی در مورد اشخاص ثالث را تا حد معین تحت پوشش قرار می دهد . مدت بیمه نامه ها ی مهندسی معمولا شامل مدت اجرای پروژه از مرحله تجهیز كارگاه تا اتمام كلیه عملیات اجرایی پروژه و نیز مدت دوره نگهداری می باشد .  

استثنائات مورد پوشش این نوع بیمه نامه عبارتند از : خطر جنگ و تشعشعات هسته ای ریسك های سیاسی ، خسارتهای عمدی ، طراحی های غلط و غیره .

2.      بیمه نامه تمام خطر نصب :

این نوع بیمه نامه هم از رشته های متداول بیمه مهندسی است كه به موجب آن كلیه خسارتهای ممكن در زمان نصب تحت پوشش قرار می گیرد .

از جمله بیمه نامه های تمام خطر نصب می توان به بیمه نامه جهت نصب انواع كارخانجات ، لوله گذاری خطوط لوله و تاسیسات نفتی و غیره اشاره نمود .

پوشش این بیمه نامه تمام خطر خطرات مربوط به تجهیز كارگاه ، عملیات نصب آزمایش ، راه اندازی و دوره نگهداری را شامل می گردد .

3.      بیمه نامه شكست ماشین آلات :

در اثر وقوع هر گونه حادثه جهت ماشین آلات بیمه شده معمولا زیانهایی وارد می شود كه جبران اینگونه زیانها تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرد .

4.      بیمه نامه ماشین الات پیمانكاری :

انواع ماشین الات پیمانكاران از قبیل گریدرها ، بلدوزرها ، بیل های مكانیكی و غیره كه به منظور اجرای عملیات نصب مورد استفاده قرار می گیرد می تواند تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرد .البته گاه این نوع پوشش به عنوان پوشش اضافی بیمه نامه های تمام خطر پیمانكاران یا تمام خطر نصب ارائه می شود .

5.      بیمه نامه سازه های تكمیل شده :

انواع سازه هایی كه عملیات اجرای آنها به اتمام رسیده است مانند سدها ، مخازن ، ساختمان ها و غیره در مقابل وقوع خسارت های ناگهانی تحت پوشش این نوع بیمه نامه قرار می گیرند .


سه شنبه 12 تیر 1386
[+] نوشته شده توسط امین صفرزاده در ساعت 07:07 ق.ظ | موضوع: بیمه مهندسی , | نظر |